Pole tekstowe:

Okolica

Mosty w Stańczykach, zwane akweduktami północy położone w odległości około 300 metrów od pensjonatu.

W promieniu 10 kilometrów znajduje się kilka jezior, liczne szlaki piesze  i rowerowe o łącznej długości około 200 kilometrów , malowniczy szlak prowadzi przez ostępy puszczy Rominckiej. 

Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej , najbardziej na północ wysunięty obszar leśny zwany Polską Tajgą , na którego obszarze znajdują się liczne rezerwaty.

„Cesarskie kamienie” - ustawione w puszczy głazy na pamiątkę polowań Cesarza Wilhelma II

W dalszej okolicy jest wiele miejsc wartych zobaczenia:

najgłębsze jezioro w Polsce -Hańcza, głazowisko  Bachanowo ,

 Kanał Augustowski, piramida w Rapie, bunkry w Mamerkach, kwatera OKLRobinson koło Gołdapi, jezioro Wigry z kompleksem klasztornym  Kamedułów oraz wiele innych interesujących miejsc

Świetna baza wypadowa do Obwodu kaliningradzkiego , w niedalekiej  Gołdapi znajduje się graniczne przejście drogowe, około 30 kilo-

Metrów. Dobry dojazd do Kowna i Wilna na Litwie.

MPR - Miejsce Przyjazne Rowerzystom

Z przyjemnością informujemy, że nasz obiekt posiada rekomendację MPR - Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.

Oznacza to, że przeszliśmy pozytywnie procedurę weryfikacji, przeprowadzoną przez audytorów szlaku Green Velo. Sprawdzani byliśmy pod kątem kryteriów "przyjazności dla rowerzystów", a w naszej ofercie znajdziecie usługi dedykowane turystom rowerowym.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty i jednocześnie do odwiedzenia Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Więcej o szlaku przeczytać można na stronie internetowej www.greenvelo.pl

lucart

lucart

lucart

lucart

Ta malownicza okolica to wymarzone miejsce na wypoczynek czynny ,grzybobranie , wędkowanie, piesze i rowerowe wycieczki, kąpiele w okolicznych jeziorach.